فنیتروتیون (فنیتروتیون به رشد) Fenitrothion

مجموعه: سموم

نام محصول

نوع آفت

مقدار مصرف

پسته

سن ناقل نماتو سپور، سوسک سرشاخه خوار

2 –1/5  لیتر در هزار لیتر آب

برنج

کرم ساقه خوار

1/5 لیتر در هزار لیتر آب

گندم

سن

1/2 لیتر در هزار لیتر آب

بادمجان

ملخ

1/5 لیتر در هزار لیتر آب

یونجه

ملخ

1/5 لیتر در هزار لیتر آب

نیشکر

ملخ  آسیایی

1/5 لیتر در هزار لیتر آب

معرفی محصول حشره کش از گروه ارگانو فسفره O,O-Dimethyl O-4 nitro-m- tolyl phosphorothioate
فنيتروتيون حشره کشي غیر سیستمیک با خاصيت تماسي و گوارشي است، که طيف وسيعي از آفات جونده و مکنده را در گياهان زراعي و درختان ميوه کنترل مي کند.

کلاس خطر II : ( سمی و زیان آور ) Acute oral LD50 for rats : 1700 mg/kg
ویژگی ها سمیت برای محیط زیست: برای ماهی ها و دیگر موجودات آبزی مضر است و برای زنبور عسل سمی است.
دام و طیور را قبل از سمپاشی از محل دور نمائید، از چرای دام در نواحی تازه سمپاشی شده جلوگیری کنید، از آلودگی آبهای آشامیدنی جاری، راکد و زیر زمینی به آفت کش و محلول آفت کش اکیدا خودداری نمائید، از شستشوی دستگاه های سمپاشی نزدیک رودخانه و آب های جاری خودداری کنید.
علائم مسمومیت: سرگیجه، حالت تهوع
کمک های اولیه: مسموم را بلافاصله از محل سمپاشی دور کنید. لباس ها را تعویض و محل آغشته به سم را بشوئید و ضمن مراجعه فوری به پزشک برچسب آفت کشرا به پزشک نشان دهید، پادزهر: آتروپین، توکزوگونین
آنالیز محصول فنیتروتیون به رشد EC 50% ماده موثره: 500 گرم بر کیلوگرم IRAC: 1B
کاربرد برای کنترل شیمیایی سن مادر ترجیحا از این حشره کش استفاده شود. این سم کولین استراز خون را کاهش می دهد، افرادی که براساس توصیه پزشکی از کارکردن با ترکیبات ضد کولین استراز منع شده اند از این حشره کش نباید استفاده کنند.
دستور مصرف میزان توصیه شده در جدول بالا را در مقداری آب خوب بهم بزنید. این محلول را در مخزن سمپاش که تا نیمه در آن آب ریخته شده است بریزید و در
حالی که محلول سم را بهم می زنید بقیه آب لازم را به آن اضافه کنید. همزن سمپاش در حین سمپاشی باید کار کند.
ملاحظات احتیاطا ت لازم هنگام سمپاشی: هنگام سمپاشی از ماسک استفاده شود، از خوردن مواد غذایی پرهیز نمائید، پشت به وزش باد سمپاشی نمائید، از ریختن
باقیمانده آفت کش روی بوته ها خودداری شود، ظروف خالی آفت کش برای نگهداری آب یا مواد غذایی استفاده نشود، پس از سمپاشی دست و صورت را با آب و صابون شستشو داده شود. پس از مصرف آفت کش سمپاش کاملا شسته شود. از کشیدن سیگار در هنگام سمپاشی اکیدا خودداری گردد. از مصرف مجدد ظروف آفت کش جدا خودداری شده، ظروف و بسته های خالی باید در یک محل دور از منابع آبی نگهداری شود و مطابق با ضوابط ملی مربوطه نسبت به دفع زیست محیطی ظروف و بسته های خالی اقدام گردد. حمل و نقل این آفت کش بایستی طبق مقررات بین المللی مواد خطرناک صورت پذیرد.

شرایط نگهداری: آفت کش را دور از دسترس حیوانات در بسته بندی اصلی، در انبار دربسته به دور از آفتاب، رطوبت و مواد غذایی انسان و دام نگهداری کنید.
در صورت باز شدن پلمب بسته بندی آفت کش زمان و دوام آفت کش کاهش می یابد، از نگهداری آفت کش به صورت محلول آبی خودداری نمائید، درجه حرارت نگهداری بین 0 تا 30 درجه سانتی گراد می باشد. با نظر متخصص گیاه پزشک می بایست مصرف شود، جز در موارد مشروح فوق نبایستی بکار برده شود، فروش فقط با نسخه گیاهپزشک مجاز است، ثبت نام و نشانی خریدار و میزان آفت کش فروخته شده با ذکر تاریخ در دفاتر مربوطه توسط فروشنده ضروری است.
چه چیزی در مورد این محصول می خواهید بدانید؟
No Internet Connection