فنیتروتیون به رشد Fenitrothion EC 50%

مکانیسم اثر: فنيتروتيون حشره کشي غیر سیستمیک با خاصيت تماسي و گوارشي از گروه فسفره آلی است، که با اثر عصبی و مهار آنزیم کولین استراز حشرات، طيف وسيعي از آفات جونده و مکنده را در گياهان زراعي و درختان ميوه کنترل مي کند.

معرفی محصول کلاس خطر II: (سمی و زیان آور)
IRAC: 1B Acute oral LD50 for rats : 1700 mg/kg
فنيتروتيون حشره کشي غیر سیستمیک با خاصيت تماسي و گوارشي از گروه فسفره آلی است، که با اثر عصبی و مهار آنزیم کولین استراز حشرات، طيف وسيعي از آفات جونده و مکنده را در گياهان زراعي و درختان ميوه کنترل مي کند.
مزایای محصول فنیتروتیون حشره کشی است که جهت مبارزه با آفات خسارت زای سن، ملخ و شته غلات، سن ناقل نماتوسپور پسته، کرم ساقه خوار برنج، ملخ بادمجان و یونجه و نیشکر کاربرد دارد. همچنین جهت مبارزه با مورچه و ساس، سوسک ها، جیرجیرک ها، کک، مگس، شب پره، دم مویی در اماکن مسکونی، انبارها، طویله های چهارپایان و مرغداری ها، کاربرد دارد.
توصیه مصرف پسته: آفات سن ناقل نماتوسپور، سوسک سرشاخه‌خوار، 2 - 1.5 لیتر در هکتار.
برنج: آفت کرم ساقه خوار، 1.5 لیتر در هکتار.
گندم: آفت سن، 1.2 لیتر در هکتار.
بادمجان: آفت ملخ، 1.5 لیتر در هکتار.
یونجه: آفت ملخ، 1.5 لیتر در هکتار.
نیشکر: آفت ملخ آسیایی، 1.5 لیتر در هکتار.
ملاحظات برای کنترل سن مادر، بهتر است از این حشره کش استفاده شود. برای سم پاشی طویله ها و سایر اماکن مسکونی و انبارها، باید از کاربران متخصص کمک گرفت. افرادی که براساس توصیه پزشکی از کارکردن با ترکیبات ضد کولین استراز منع شده اند از این حشره کش نباید استفاده کنند. این حشره کش، برای ماهی ها و دیگر آبزیان مضر و برای زنبور عسل خطرناک است. پادزهر: آتروپین همراه با پام، توکزوگونین.

پیوست ها

چه چیزی در مورد این محصول می خواهید بدانید؟

نظرات

No Internet Connection