اوره سولفات Urea Sulfate

اوره سولفات، حاوی 30 درصد ازت و 15 درصد گوگرد به فرم کاملا اسیدی(PH<1) است. نقش اصلی ازت در گیاه، ساخت پروتئین های گیاهی است. ازت علاوه بر اینکه در رشد میوه ها و پر شدن مغز آنها موثر است، به طور قابل ملاحظه ای از ریزش جوانه های سال آتی و سال آوری درختان می کاهد. گوگرد، جزئی از ترکیب اسیدهای آمینه و پروتئین های گیاهی بوده و از عناصر اصلی مورد نیاز گیاه است. یون سولفات (SO4 ) این کود علاوه بر جذب مستقیم توسط گیاه، خاصیت کاهش قلیائیت(PH) و اصلاح کنندگی خاک را داراست. بنابر این اوره سولفات، با فرمولی ساختاری، به طور همزمان، علاوه بر تامین ازت و گوگرد مورد نیاز گیاه، ضمن کاهش تشکیل یون بی کربنات و کاهش اثر سوء استفاده از کود اوره در خاک های آهکی و قلیایی، با کاهش PH خاک، قابلیت حلالیت و جذب سایر عناصر ماکرو(به خصوص فسفر و کلسیم) و عناصر میکرو(به ویژه آهن) موجود در خاک را توسط گیاه به خوبی افزایش می دهد.

ویژگی ها اوره سولفات، با توجه به ترکیب و خاصیت اسیدیته شدید خود، موجب کاهش PH خاک و مساعد تر کردن نسبی محیط فعالیت آنزیم اوره آز و در نتیجه افزایش تبدیل اوره به آمونیوم و عملکرد بهتر محصول می گردد.
درصد ازت این محصول 1/4 برابر و اسیدیته آن بسیار بیشتر از کود سولفات آمونیوم بوده و با توجه به کاهش تشکیل یون بیکربنات اثراث سوء استفاده از کود اوره در خاک های آهکی و قلیائی را ندارد.
استفاده از آن در سیستمهای آبیاری تحت فشار قطره ای بسیار آسان بوده و از تجمع بیکربنات ها و سایر املاح در لوله های و قطره چکان ها جلوگیری میکند.
از آنجا که این محصول به صورت محلول به آب آبیاری اضافه می گردد، تصعید و تلفات نسبتا زیاد ازت در روش مصرف کود به صورت سرپاش را ندارد.
با توجه به مزایای فوق استفاده بهینه از این محصول نسبت به سایر کودهای ازته علاوه بر عملکردی بسیار مناسب برای خاک و گیاه، موجب کاهش هزینه ها و همچنین تعدیل اثرات زیانبار ورود نیترات به خاک و آب های زیرزمینی و محیط زیست می گردد.
آنالیز محصول نیتروژن(N): 30%، گوگرد محلول (SO3) : 15%
دستور مصرف آب آبیاری: 200- 100 لیتر در هکتار.

این محلول را، به تدریج و به طور یکنواخت به آب آبیاری اضافه نمایید. توصیه مصرف فوق کلی بوده و بسته به زمان مصرف، نوع و مقدار محصول و میزان نیاز متغیر است.
ملاحظات در دمای مناسب، دور از تابش نور خورشید و دسترس اطفال و حيوانات نگهداری گردد. از تماس مستقیم با پوست و چشم جلوگیری شود. به این منظور، از دستکش پلاستیکی مناسب، عینک، کفش و لباس مناسب استفاده کنید.

عضو آلوده شده را با مقدار کافی آب بشویید.
چه چیزی در مورد این محصول می خواهید بدانید؟
No Internet Connection