کائولین Kaolin

کائولین، پودر فراوری شده و کاملا میکرونیزه ماده معدنی سفید رنگ سیلیکات آلومینیوم است. کائولین با ایجاد پوشش سفید و یکنواخت بر روی گیاهان، موجب کاهش خسارت اثرات آفتاب سوختگی و همچنین کاهش جمعیت آفات و حشرات مکنده، از جمله کنه و پسیل می شود. پوشش سفید و یكنواخت ایجاد شده بوسیله كائولین بر روی گیاهان، موجب گمراهی حشرات در شناسائی میزبان و در نتیجه کاهش تخم گذاری و ایجاد خسارت میگردد. این ماده، با جذب آب و رطوبت بدن بعضی گونه های حشرات لاروها و حشرات مکنده، خاصیت آفت کشی داشته و به دلیل خاصیت چسبندگی، محیط برگ را به مدت طولانی آلوده به کائولین نگه داشته و آفات و حشرات را از گیاه دور نگاه می دارد.

معرفی محصول کائولین، پودر فراوری شده و کاملا میکرونیزه ماده معدنی سفید رنگ سیلیکات آلومینیوم است. کائولین با ایجاد پوشش سفید و یکنواخت بر روی گیاهان، موجب کاهش خسارت اثرات آفتاب سوختگی و همچنین کاهش جمعیت آفات و حشرات مکنده، از جمله کنه و پسیل می شود. پوشش سفید و یكنواخت ایجاد شده بوسیله كائولین بر روی گیاهان، موجب گمراهی حشرات در شناسائی میزبان و در نتیجه کاهش تخم گذاری و ایجاد خسارت میگردد. این ماده، با جذب آب و رطوبت بدن بعضی گونه های حشرات لاروها و حشرات مکنده، خاصیت آفت کشی داشته و به دلیل خاصیت چسبندگی، محیط برگ را به مدت طولانی آلوده به کائولین نگه داشته و آفات و حشرات را از گیاه دور نگاه می دارد.
مزایای محصول کائولین همچون یک ماسک، گیاهان را در برابر اشعه های مضر نور خورشید محافظت کرده و باعث کاهش خسارت آفتاب سوختگی و اثرات تنش های گرمایی ناشی از تابش نور خورشید می گردد. کائولین علاوه بر کاهش تعرق (درنتیجه تأثیر بر عملکرد روزنه‌های برگ)، حرارت سطح برگ را کاهش می دهد. کائولین بر میزان فتوسنتز سطح برگ اثر منفی جزئی دارد که با توجه به شدت تابش آفتاب در کشور ما مزایای آن بیشتر از این عیب می باشد. این ماده معدنی غیر سمی و سازگار با محیط زیست، دور كننده آفات بوده و استفاده از آن موجب کاهش و یا توقف آلودگی های ناشی از مصرف بی رویه سموم شیمیایی می شود. میزان ماندگاری اثر کائولین در مقایسه با سموم شیمیایی بالاتر بوده و می‌تواند به طور موفقیت آمیزی جمعیت پوره پسیل معمولی پسته را کنترل نماید. این محصول فاقد آهک، کلر و سایر ناخالصی های مضر برای گیاه است.
آنالیز محصول 90% < (Al2SiO5) سیلیکات آلومینیوم
توصیه مصرف محلول پاشی: 50 کیلوگرم در هزار لیتر آب
ملاحظات توصیه مصرف فوق عمومی بوده و میزان دقیق مصرف، به هدف استفاده، نوع گیاه و شرایط استفاده بستگی دارد، جهت استفاده از این محصول، از تانکرهای سمپاش همزن دار استفاده نمایید. برای پوشش، چسبندگی و پخش شوندگی بهتر محلول، به ویژه بر روی گیاهانی با برگ های با سطح صاف و لغزنده مانند پسته، مرکبات، انار و...، صابون محلولپاشی به میزان 1 لیتر در هزار لیتر، به آب اضافه گردد. کائولین با اغلب سموم قابلیت اختلاط دارد ولی توصیه میشود قبل از هرگونه اختلاط، نسبت به آزمایش سازگاری اقدام شود. محلول پاشی باید به دقت انجام شود که پوشش نازکی از آن روی تمام سطوح برگ ایجاد شود. پس از خاتمه عملیات محلول پاشی، سیستم سمپاش را با آب کافی شستشو دهید.

پیوست ها

چه چیزی در مورد این محصول می خواهید بدانید؟

نظرات

No Internet Connection